Kırantaş Asansör İnş.Tur.San.ve Tic.Ltd.Şti.  Mehmet PEHLİVAN tarafından İstanbul’da 1985 yılında kurulmuş olup; deneyimli ve işinde uzman kadrosu ile asansör sektörünün en iyileri arasında olmaya devam etmektedir.
Kırantaş Asansör olarak asansörlerimizin uzun yıllar boyunca tereddütsüz kullanılması için daima müşteri memnuniyeti odaklı olmaya dikkat ediyoruz. Teknolojiyi yakından takip ederek, yaptığımız her işte yenilikçi anlayışımızı koruyoruz. Müşterilerimiz ile aramızdaki en temel bağ olan güven duygusunu sarsmadan ve kaliteden ödün vermeden hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.
Tam otomatik, Yarım otomatik, İnsan ve Yük Asansörleri, Hasta ve Sedye Asansörleri, Hidrolik Asansörler, Panoramik Asansörler ve Monsarj Asansörlerin Üretimini, Montaj ve Periyodik Bakımlarını, Asansör Revizyonlarını S.T.B. ve CE güvencesiyle yapmaktadır.

     Firmamızın kalite anlayışı, bütün personeliyle başarılı çalışmalarını CE'nin ve ISO'nun istediği düzeyde sürdürmektir. Kalite kontrol ve teçhizatlarıyla donatılmış laboratuvarımızda Asansör Avan Projelendirme ve Büro Tescili konusunda SMM belgelerine sahip bir elektrik-elektronik ve bir makine mühendisi hizmet vermekte, gerekli deney ve testler bu ekipçe yapılmaktadır. Teknik sorumlu mühendislerin yanında tecrübeli teknik montörlerimiz de imalat ve bakım işlerini büyük bir ustalık ve titizlikle sürdürmektedir.Firmamızın imalat bölümünde bazı asansörlerin kabin imalatı yapılmaktadır.Montajı biten asansörü teslim ettikten sonra müşteri ile karşılıklı yıllık bakım sözleşmesi imzalandığı taktirde arızalarını 24 saat içerisinde gidermeye çalışan bakım ekibimiz bulunuyor.Bakım ekibinde çalışan elemanlarımız TMMOB Türkiye Makine Mühendisler Odası’ndan gerekli sertifikalarını almış donanımlı çalışanlarımızdır.Ayrıca; yeni yönetmeliğe göre denetlenen asansörlerin revizyonlarını yapan revizyon ekibimizde bulunmaktadır.Firmamız genç ve dinamik gençlerin asansör sektörüne atılmasını sağlamak amacıyla stajyer öğrencilere de kapısını daima açık tutmaktadır.Bu doğrultuda,  bünyemizde staj öğrencilerine de yer verilmekte olup  meslek lisesi  öğrencilerini imalatımızda çalıştırmaktadır.

     Firmamız çalışanlarımızın iş güvenliğini büyük ölçüde önemsemektedir. Firmamız, İş Güvenliği Uzmanları tarafından denetlenmiş olup, risk değerlendirme raporundaki eksiklikleri giderme konusunda gerekli tedbirleri almıştır.Ayrıca, elemanlarımız sağlık kontrollerinden geçirilerek güvenli bir iş ortamı hazırlanmıştır. Bu doğrultuda; firmamızda sertifikalarını almış elemanlarımızdan oluşan bir yangın müdahale ekibi ve bir de ilkyardım ekibi bulunmaktadır.Firmamız, iş ekipmanlarının tesis edilip kullanılması konusunda da oldukça hassastır.
Değişen teknoloji ve müşteri anlayışına paralel olarak sahip olduğu ticari potansiyeli sürekli geliştiren Kırantaş sektörünün en iyileri arasında emin adımlarla ilerlemektedir.


yukari